Морфометричні параметри мікроциркуляції у термінальних ворсинах при гістологічних ознаках незрілості плаценти за умов залізодефіциту у вагітної
Ключові слова:
мікроциркуляція; термінальні ворсини; незрілість плаценти; залізодефіцитАнотація
Методами комп’ютерної морфометрії гістологічних зрізів вивчено параметри мікроциркуляції термінальних ворсин при гістологічних ознаках незрілості 37-40-тижневої плаценти за умов залізодефіциту у вагітної. Встановлено, що порушення дозрівання плаценти характеризується не тільки недостатньою кількістю термінальних ворсин, але і відмінностями у формуванні мікроциркуляції в них. Порушення формування мікроциркуляції проявляється низьким питомим об’ємом капілярів, переважно за рахунок меншої кількості капілярів та недостатнім переміщенням капілярів у периферичні відділи ворсин.
Посилання
Avtandilov GG. Osnovy kolichestvennoy patologicheskoy anatomii [Fundamentals of quantitative pathological anatomy]. Moscow: Meditsina; 2002. 240 р. (in Russian).
Davydenko IS. Napivavtomatychnyi kil'kisnyi komp’iuternyi analiz mikroskopichnoho zobrazhennia v histopatolohii [Semi-automatic quantitative computer analysis of microscopic imaging in histopathology]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2000;4(2):165-9. (in Ukrainian).
Milovanov AP, Savel'ev SP. Vnutriutrobnoe razvitie cheloveka [Intrauterine development of man]. Moscow: MDV; 2006. 382 р. (in Russian).
Benirschke K, Kaufmann Р, Baergen RN, Rebecca N. Pathology of the Human Placenta. 5 rd. ed. New York: Springer; 2006. 1050 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 І. Іванський
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).