Мангеймський перитонеальний індекс у хворих на жовчний перитоніт
Ключові слова:
жовчний перитоніт; Мангеймський перитонеальний індексАнотація
Проведена порівняльна оцінка інформативності визначення тяжкості загального стану у хворих на гострий калькульозний холецистит, ускладнений жовчним перитонітом та Мангеймським перитонеальним індексом (МПІ) у тієї ж групи. Встановлено, що МПІ є досить інформативним критерієм прогнозу перебігу жовчного перитоніту, але не дає можливості встановити ступінь тяжкості загального стану хворого і потребує додаткового використання оціночних бальних систем, однією з яких може бути запропонована нами шкала.
Посилання
Malkov IS, Sharmaydanov RSh, Zaynutdinov AM, Calakhov EK. Laparoskopicheskie sanatsii bryushnoy polosti v kompleksnom lechenii peritonita [Laparoscopic sanitation of the abdominal cavity in the complex treatment of peritonitis]. Khirurgiya. 2002;6:30-3. (in Russian).
Mil'kov BO, Bilookyi VV, Pol'ovyi VP, Hres'ko MM, Burdeniuk IT, Bocharov AV. Otsinka tiazhkosti stanu khvorykh na perytonit zghidno z Manheims'kym perytoneal'nym indeksom [Assessment of the severity of patients with peritonitis according to the Mannheim peritoneal index]. Kharkivs'ka khirurhichna shkola. 2002;2:88. (in Ukrainian).
Mil'kov BO, Bilookyi VV. Biliarnyi perytonit [Biliary peritonitis]. Chernivtsi: Prut; 2003. 152 р. (in Ukrainian).
Fedorov VD, Gostishchev VK, Ermolov AS, Bognitskaya TN. Sovremennye predstavleniya o klassifikatsii peritonita i sistemakh otsenki tyazhesti sostoyaniya bol'nykh [Modern ideas about the classification of peritonitis and systems for assessing the severity of the patient's condition]. Khirurhiia. 2000;4:58-62. (in Russian).
Linder MM, Wacha H, Feldmann U, Wesch G. The Mannheimer perotonitis-index. An Instruments zur intraoperativen Prognose der Perotonitis Chirurg. 1987;58(2):84-91.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 В. Білоокий, М. Гресько
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).