Особливості лікування гіпоксичних уражень мозку у дітей, народжених у стані асфіксії
Ключові слова:
асфіксія; новонароджені; неспецифічна енолаза; лактатдегідрогеназа; Цереброкурин®Анотація
Досліджено ефективність лікувального комплексу Цереброкурину® зі стандартним лікуванням у новонароджених із гіпоксично-ішемічною енцефалопатією внаслідок перинатальної асфіксії. Включення Цереброкурину® до стандартного комплексу лікування вірогідно зменшує тривалість штучної вентиляції легенів, інотропної підтримки при тяжкій асфіксії; скорочує термін інтенсивного лікування при тяжкій асфіксії та тривалість лікування взагалі як при помірній, так і при тяжкій асфіксії. У немовлят із помірною асфіксією, які отримували Цереброкурин®, спостерігається вірогідне зниження активності лактатдегідрогенази (ЛДГ), рівня неспецифічної енолази (НСЕ) відносно першої доби, тоді як рівень НСЕ та активність ЛДГ на третю добу залишалися високими і не мають тенденції до зниження.
Посилання
Znamens'ka TK, Pokhyl'ko VI, Rozova KV, Koval'ova OM, Kostiukova KO. Morfofunktsional'ni zminy mitokhondrii neirotsytiv stovbura mozku schuriv v umovakh eksperymental'noi modeli hipoksii ta yii korektsii tserebrokurynom i lipinom [Morphofunctional changes in mitochondria of rat brain stem neurocytes in the experimental model of hypoxia and its correction with cerebrocurin and lipin]. Perinatologiya i pediatriya. 2006;4:83-6. (in Ukrainian).
Zachariah Boukydis CF, Rosemarie Bigsby, Barry M. Lester. Clinical Use of the Neonatal Intensive Care Unit Network Neurobehavioral Scale. PEDIATRICS. 2004;113(3 Pt 2):679-89.
Zachariah Boukydis CF, Rosemarie Bigsby, Barry M. Clinical use of the Neonatal Intensive Care Unit Network Neurobehavioral Scale. PEDIATRICS. 2004;113(3 Pt 2):679-89.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Т. Знаменська, В. Похилько, О. Ковальова, О. Лошак
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).