Значення чинників ризику для оцінки прогнозу хворих на синдром діабетичної стопи
Ключові слова:
цукровий діабет; синдром діабетичної стопи; прогнозАнотація
У хворих на цукровий діабет виявлена висока ймовірність розвитку виразкового дефекту стопи або ампутації кінцівки (19,6 %). Встановлено, що найбільш поширеним чинником ризику розвитку синдрому діабетичної стопи є деформація стоп (53 %). Наявність ангіопатії вважається незалежним чинником ризику ампутації, однак не визначає ймовірності рецидиву виразки стопи. Цей показник є основним чинником ризику ампутації на рівні стегна. Висока ймовірність рецидиву виразкового дефекту асоціюється з тяжкістю деформацій і низькою схильністю хворого до лікування.
Посилання
Mezhdunarodnoe soglashenie po diabeticheskoy stope. Sostavleno Mezhdunarodnoy rabochey gruppoy po diabeticheskoy stope [International Agreement on the Diabetic Foot. Compiled by the International Working Group on the Diabetic Foot]. Moscow: Bereg; 2000. 96 р. (in Russian).
Dedov II, Udovichenko OV, Galstyan GR. Diabeticheskaya stopa [Diabetic foot]. Moscow: Prakticheskaya meditsina; 2005. 48 р. (in Russian).
Jude EB, Oyibp SO, Chalmers N, Boulton AM. Peripheral arterial disease in diabetic and non-diabetic patients: a comparison of severity and outcome. Diabetes Care. 2001;24(8):1433-7.
Jefcoate WJ, Harding K. Diabetic foot ulcers. Lancet. 2003;361(9368):1545-51.
Jefcoate WJ, van Houtum WH. Amputation as a marker of the quality of foot care in diabetes. Diabetologia. 2004;47(12):2051-8.
Vileikyte L, Rubin R, Leventhal H. Psychological aspects of diabetic neuropathy and its late squeals. Diabetes Metabolism Res Rev. 2004;20(1):13-8.
Boulton AJM, Connor H, Cavanagh PR, editors. The Foot in Diabetes. John Wiley and Sons; 1995. 256 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 О. Колотило
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).