Бактеріальна контамінація підшлункової залози при гострому панкреатиті
Ключові слова:
гострий панкреатит; бактеріальна контамінація; види бактерійАнотація
При набряковій формі експериментального гострого панкреатиту бактеріальне інфікування підшлункової залози спостерігалося у 27,6 % тварин з 12 до 72 год від початку захворювання умовно-патогенними E. coli та S. epidermidis. При деструктивній формі контамінація відбувалася в усіх спостереженнях через 48 год: у ранні сроки виділялись E. coli та S. epidermidis в асоціації з ентеробактеріями, а в пізні сроки – патогенні штами E. coli Hly+, S. auereus, K. pneumonia в асоціації з іншими ентеробактеріями, B. fragilis та C. albicans.
Посилання
Koval' HP, Sydorchuk II. Antymikrobna aktyvnist' baktysubtylu [Antimicrobial activity of bactisubtil]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2000;3:198-205. (in Ukrainian).
Mitrokhin SD, Minav VI, Minushkin ON. Bakteriologicheskaya diagnostika i terapiya disbakterioza na sovremennom etape [Bacteriological diagnostics and therapy of dysbiosis at the present stage]. Klinicheskiy vestnik. 1997;4:38-41. (in Russian).
Shalimov AA, Nechitaylo ME, Litvenenko AN. Sovremennye tendentsii v diagnostike i lechenii ostrogo pankreatita [Current trends in the diagnosis and treatment of acute pancreatitis]. Klinichna khirurhiia. 2006;6:12-20. (in Russian).
Beger HL, Rau B, Iserman R. Antibiotic profilaxis in severe pancreatitis. Pancreatolgy. 2005;5:10-9.
Foitzik T, Mithofer K, Ferraro MJ. The course of bacterial infection of the pancreas and its relation to disease severity in rodent model of acute necrotizing pancreatitis. Ann Surg. 1999;220:193-8.
Hegyi P, Rakonczay J, Sari R, Góg C, Lonovics J, Takács T, et al. L-arginineinduced experimental pancreatitis. World J Gastroenterol. 2004;10(14):2003-9.
Van Felius I, Akkermans L, Bosscha A, Verheem A, Harmsen W, Visser MR, et al. Interdigestive small bowel motility and duodenal bacterial overgrowth in experimental acute pancreatitis. Neurogastroenterol Motil. 2003;15(3):267–76.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Д. Ротар
![Ліцензії Creative Commons](http://i.creativecommons.org/l/by/3.0/88x31.png)
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).