Особливості нейровізуалізуючої діагностики олігоастроцитом півкуль великого мозку
Ключові слова:
олігоастроцитома; комп’ютерна томографія; магнітно-резонансна томографія; однофотонно-емісійна комп’ютерна томографіяАнотація
Вивчено дані нейровізуалізуючих методів обстеження (комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, однофотонно-емісійна комп’ютерна томографія) 120 хворих, прооперованих з приводу олігоастроцитоми. Виявлено патогномічні ознаки даного новоутворення: середні розміри вузла та перифокального набряку, переважна локалізація в лобних частках, часто в безпосередній близькості до передніх рогів бічних шлуночків, гетерогенна структура з наявністю кальцинатів, незначне накопичення контрастної речовини. Проведено диференціальний діагноз олігоастроцитом з олігодендрогліомами та астроцитомами.
Посилання
Allam A, Radwi A, El Weshi A, Hassounah M. Oligodendroglioma: an analysis of prognostic factors and treatment results. Am J Clin Oncol. 2000;23:170-5.
Behin A, Hoang-Xuan K, Carpentier AF, Delattre JY. Primary brain tumours in adults. Lancet. 2003;361:323-31.
Walker DG, Kaye AH, Walker DG. Diagnosis and management of astrocytomas, oligodendrogliomas and mixed gliomas. Australasian Radiology. 2004;45:472.
Leonardi MA, Lumenta CB. Oligodendrogliomas in the CT/MR-Era. Acta Neurochir (Wien). 2001;143:1195-203.
Olson JD, Riedel E, DeAngelis LM. Long-term outcome of low-grade oligodendroglioma and mixed glioma. Neurology. 2000;54:1442-8.
Reifenberger G, Kros JM, Burger PC, Louis DN, Collins VP. Oligoastrocytoma. Tumours of the nervous system. Lyon, France: IARC Press; 2000. p. 65-7.
Ricci PE, Dungan DH. Imaging of low- and intermediate-grade gliomas. Semin Radiat Oncol. 2001;11:103-12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 В.Д. Розуменко, В.М. Ключка
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).