Діагностична цінність показників периферичної крові у виявленні ранньої неонатальної інфекції у дітей перших двох діб життя
Ключові слова:
новонароджені; інфекція; лейкоцитоз; нейтрофільоз; діагностична цінність тестуАнотація
На підставі обстеження 36 новонароджених із ранньою неонатальною інфекцією та 64 дітей із неінфекційними захворюваннями, котрі її мімікрують, визначена діагностична цінність таких показників периферичної крові, як лейкоцитоз і співвідношення молодих форм нейтрофільних гранулоцитів до їх загальної кількості, що перевищувало 0,2, у виявленні інфекційних захворювань у пацієнтів перших двох діб життя. Відмічено, що всі вони асоціюють із вірогідним ризиком наявності неонатальної інфекції, проте характеризуються низькою чутливістю і передбачуваною цінністю негативного результату для того, щоб використовуватися як самостійні діагностичні тести.
Посилання
Mostovoy AV. Sepsis novorozhdennykh i vnutrigospital'naya infektsiya [Neonatal sepsis and hospital-acquired infection]. St. Petersburg; 2007. p. 495-504. (in Russian).
Fletcher R, Fletcher S, Vagner E. Klinicheskaya epidemiologiya. Osnovy dokazatel'noy meditsiny [Clinical epidemiology. Evidence-Based Medicine Basics]. Moscow: MediaSfera; 2004. 347 p. (in Russian).
Garland SM. Reappraisal of C-reactive protein as a screening tool for neonatal sepsis. Pathology. 2003;35:240-3.
Malik A, Hui CPS, Pennie RA, Kirpalani H. Beyond the Complete Blood Cell Count and Creactive Protein. Arch Pediatr Adolesc Med. 2003;157:511-6.
Ottolini MC, Lundgen K, Mirkinson LJ, Cason S, Ottolini MG. Utility of complete blood count and blood culture screening to diagnose neonatal sepsis in asymptomatic at risk newborn. J Pediatr. 2003;143(5):686-7.
Schelonka RL, Yoder BA, Hall RB. Band neutrophil count in neonates. J Pediatr. 1995;126:505-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Л.О. Безруков, О.К. Колоскова, Аль Абуд Мазен Хейро
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).