Хроноритми тканинного фібринолізу і необмеженого протеолізу у тканинах печінки білих щурів на тлі змін фаз циклу місяця
Ключові слова:
печінка; білі щури; фібриноліз; протеоліз; місячні хроноритмиАнотація
В експерименті досліджено місячні хроноритми фібринолітичної і протеолітичної активностей у тканинах печінки білих щурів. Встановлено, що впродовж циклу Місяця тривалістю 29,53 діб ритми тканинного фібринолізу і необмеженого протеолізу періодично змінюються, що може бути використано в ранній діагностиці і профілактиці патологій даного органа.
Посилання
Vysots'ka VH. Biokhimichni aspekty khronorytmichnoi orhanizatsii proteolitychnoi, fibrynolitychnoi aktyvnosti sechi ta plazmy krovi bilykh schuriv [Biochemical aspects of chronorhythmic organization of proteolytic, fibrinolytic activity of urine and blood plasma of white rats]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2005;9(2):41-43. (in Ukrainian).
Mahalias VM, Mikhieiev AO, Rohovyi YuIe. Suchasni metodyky eksperymental'nykh ta klinichnykh doslidzhen' tsentral'noi naukovo-doslidnoi laboratorii Bukovyns'koi derzhavnoi medychnoi akademii [Modern methods of experimental and clinical research of the central research laboratory of the Bukovina State Medical Academy]. Chernivtsi: BDMA; 2001. 42 p. (in Ukrainian).
Busuttil SJ, Ploplis VA, Castellino FJ, Tang L, Eaton JW, Plow EF. A central role for plasminogen in the inflammatory response to biomaterials. J Thromb and Heamost. 2004;2(10):1798-805.
James JO, Webb David J, David EN. Stimulated tissue plasminogen activator release as a maker ofendothelial function in humans. Arteriosclerosis Thrombosis and Vase Biol. 2005;25(12):2470-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 В.В. Степанчук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).