Особливості внутрішньоутробного стану плода та плацентарного комплексу у вагітних із плацентарною формою дисфункції плаценти
Ключові слова:
дисфункція плаценти; дистрес плода; плацентарний комплексАнотація
Проведено аналіз 160 історій пологів, морфометричне дослідження 60 плацент жінок з плацентарною формою дисфункції плаценти та відповідно історій розвитку новонароджених. Результати дослідження показали високу частоту локалізації плаценти в нижньому сегменті матки (73,7%) у даній групі, народження дітей з малою масою тіла в 92,5% випадків, виникнення дистресу плода в 77,5% випадків з подальшим народженням дітей в асфіксії різного ступеня тяжкості.
Посилання
Natsional'na prohrama “Reproduktyvne zdorov'ia 2001-2005”. Ukaz Prezydenta Ukrainy № 203/2001 vid 26.03.01 [National program "Reproductive health 2001-2005". Decree of the President of Ukraine No. 203/2001 dated March 26, 2001]. (in Ukrainian).
Voskresenskiy SL. Otsenka sostoyaniya ploda. Kardiotokografiya. Dopplerometriya. Biofizicheskiy profil' [Assessment of the condition of the fetus. Cardiotocography. Doppler sonography. Biophysical profile]. Minsk: Knizhnyy Dom; 2004. 304 p. (in Russian).
Medvedev MV, Yudina EV. Zaderzhka vnutriutrobnogo razvitiya ploda [Fetal growth retardation]. Moscow: Foliant; 1998. 205 p. (in Russian).
Milovanov AP. Patologiya sistemy mat' – platsenta – plod [Pathology of the mother-placenta-fetus system]. Moscow: Meditsina; 1999. 447 p. (in Russian).
Strizhakov AN, Bunin AT, Medvedev MV. Ul'trazvukovaya diagnostika v akusherskoy klinike [Ultrasound diagnostics in the obstetric clinic]. Moscow: Meditsina; 1990. 233 p. (in Russian).
Chepka YuL. Novi etiopatohenetychni aspekty fetoplatsentarnoi nedostatnosti [New etiopathogenetic aspects of fetoplacental insufficiency]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2001;6:108-15. (in Ukrainian).
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 І.М. Маринчина
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).