Зміни стану фібринолізу та протеолізу при оперативному лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози
Ключові слова:
доброякісна гіперплазія передміхурової залози; трансуретральна резекція; протеоліз; фібринолізАнотація
Досліджено динаміку показників протеолітичної та фібринолітичної активності сироватки крові при оперативному лікуванні пацієнтів із доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Оперативне втручання виконувалось в об’ємі – трансуретральна резекція передміхурової залози. З’ясовано особливості стану фібринолізу та протеолізу під час інтра- та післяопераційного періодів. Проаналізовано стан протеолізу та фібринолізу сироватки крові в пацієнтів із доброякісною гіперплазією передміхурової залози та контрольною групою, в яку було включено чоловіків ідентичного віку.
Посилання
Vozianov OF, Fedoruk OS, Hozhenko AI. Hostra nyrkova nedostatnist' [Acute renal failure]. Odessa: Odes'kyi derzhavnyi medychnyi universytet; 2003. 376 p. (in Ukrainian).
Fedoruk OS, Iftodii AH, Vladychenko KA. Analiz transuretral'nykh operatsii pry dobroiakisnii hiperplazii prostaty [Analysis of transurethral operations in benign prostatic hyperplasia]. Shpytal'na khirurhiia. 2005;2:68-71. (in Ukrainian).
Ruzic B, Tomaskovic I, Trnski D. Systemic stress responses in patients undergoing surgery for benign prostatic hyperplasia. BJU Int. 2005;95(1):77-82.
Taal MW, Omer SA, Nadim MK. Cellular and molecular mediators in common pathway mechanisms of chronic renal disease progression. Curr Opin Nephrol Hypertens. 2000;9:323-31.
DiBona GF. Peripheral and Central Interactions between the Renin-Angiotensin System and the Renal Sympathetic Nerves in Control of Renal Function. Ann N Y Acad Sci. 2001;940(2):395-406.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 О.С. Федорук, К.А. Владиченко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).