Кардіотокографічне дослідження у вагітних за умови розвитку плацентарної недостатності
Ключові слова:
кардіотокограма; вагітність; плацентарна недостатністьАнотація
У статті представлені дані кардіотокографічних змін стану внутрішньо-утробного плода у вагітних з проявами плацентарної недостатності. Найбільш чутливими показниками, що віддзеркалюють стан плода, є амплітуда миттєвих осциляцій, кількість, амплітуда і тривалість акцелерацій і децелерацій та тривалість стабільного ритму.
Посилання
Dashkevych VIe, Yaniuta SM, Kolomiichenko TV, Dvulit MP. Platsentarna nedostatnist': suchasni aspekty patohenezu, diahnostyky, profilaktyky ta likuvannia [Placental insufficiency: modern aspects of pathogenesis, diagnosis, prevention and treatment]. Mystetstvo likuvannia. 2004;4:22-5. (in Ukrainian).
Strizhakov AN, Davydov AI, Belotserkovtseva LD, Ignatko IV. Fiziologiya i patologiya ploda [Physiology and pathology of the fetus]. Moscow: Meditsina; 2004. 356 p. (in Russian).
Reznichenko HI, Besarabov YuM. Patohenetychni ta klinichni aspekty khronichnoi platsentarnoi nedostatnosti, profilaktyka i likuvannia [Pathogenetic and clinical aspects of chronic placental insufficiency, prevention and treatment]. Zaporozhs'kyi medychnyi zhurnal. 2000;3:30-4. (in Ukrainian).
Shcherbakov AYu, Sumtsov DG. Morfofunktsional'nye osobennosti platsenty pri nevynashivanii beremennosti razlichnoy etiologii [Morphofunctional features of the placenta in miscarriage of various etiologies]. Mezhdunarodnyy meditsinskiy zhurnal. 2003;2:76-9. (in Russian).
Callen PW. Ultrasonography in obstetrics and gynecology - WB Saunders company. 2000. 1078 р.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 І.В. Каліновська
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).