Особливості перебігу та стан медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби в мешканців гірської зони Закарпаття
Ключові слова:
ішемічна хвороба серця; гіпертонічна хвороба; гірська зона Закарпаття; лікуванняАнотація
Наведено порівняльні дослідження клінічних та гемодинамічних особливостей перебігу ішемічної хвороби серця на тлі гіпертонічної хвороби в мешканців гірських та рівнинних поселень Закарпаття та проаналізовано частоту призначення окремих груп медикаментів при цій патології.
Посилання
Belov YuV, Varaksin VA. Strukturnogeometricheskie izmeneniya miokarda i osobennosti tsentral'noy gemodinamiki pri postinfarktnom remodelirovanii levogo zheludochka [Structural and geometric changes in the myocardium and features of central hemodynamics in postinfarction remodeling of the left ventricle]. Kardiologiya. 2003;1:19-23. (in Russian).
Horbas' IM, Smyrnova NM, Hrytsai NM. Epidemiolohichni aspekty arterial'noi hipertenzii v sil's'kii populiatsii [Epidemiological aspects of arterial hypertension in the rural population]. Ukrains'kyi kardiolohichnyi zhurnal. 2006;2:9-12. (in Ukrainian).
Bernheim A. High altitude and cardiac disease. Schweiz Rundsch Med Prax. 2005;94(45):1760-4.
Singh RB, Sharma JP, Rastogi V. Prevaluance of coronary artery disease and coronary risk factors in rural and urban populations of north India. Eur Heart J. 1997;18(11):1728-35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Т.В. Чендей
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).