Ефективність імуносупресивної терапії у хворих на хронічний гломерулонефрит різних вікових груп
Ключові слова:
хронічний гломерулонефрит; вік хворих; преднізолон; циклофосфан; сандимун; Селл-СептАнотація
У статті досліджено ефективність імуносупресивної терапії (преднізолон, циклофосфамід, сандимун, Селл-Септ) у хворих на хронічний гломерулонефрит різного віку. Доведено високу ефективність циклофосфану у юних пацієнтів та Селл-Септу в осіб середнього віку. Сандимун та Селл-Септ спричинили достатній позитивний ефект у хворих на мембранозний гломерулонефрит. Недиференційований підхід до призначення імуносупресивної терапії (без урахування морфології гломерулонефриту та віку хворих) зумовлює низьку ефективність лікування.
Посилання
Bakaliuk O. Vybrani pytannia nefrolohii v klinitsi vnutrishnikh khvorob [Selected issues of nephrology in the clinic of internal medicine]. Ternopil: Ukrmedknyha; 2000. 344 p. (in Ukrainian).
Dudar IO. Vikovi aspekty rezul'tatyvnosti terapii khvorykh na hlomerulonefryt [Age aspects of the effectiveness of treatment of patients with glomerulonephritis]. Liky. 1999;5-6:13-6. (in Ukrainian).
Kolesnyk MO, Lapchyns'ka II. Mikofenolatu mofetyl: perspektyvy zastosuvannia u nefrolohichnii praktytsi [Mycophenolate mofetil: prospects for use in nephrological practice]. Liky. 1999;5-6:3-6. (in Ukrainian).
Kolesnyk MO, Lapchyns'ka II. Pul's-terapiia tsyklofosfamidom u khvorykh na hlomerulonefryt iz steroidrezystentnistiu [Pulse therapy with cyclophosphamide in patients with glomerulonephritis with steroid resistance]. Liky. 1999;5-6:9-12. (in Ukrainian).
Pyroh LA, editor. Klinichna nefrolohiia [Clinical nephrology]. Kiev: Zdorov’ia; 2004. 526 p. (in Ukrainian).
Mukhin IV. Sovremennye predstavleniya o differentsirovannom lechenii bol'nykh khronicheskim glomerulonefritom [Modern concepts of differential treatment of patients with chronic glomerulonephritis]. Ukrains'kyi khimioterapevtychnyi zhurnal. 2000;4:55-9. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Л.О. Зуб
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).