Діагностична ефективність визначення кількості CD3+- і CD4+-T-лімфоцитів у дітей раннього віку, народжених ВІЛ-інфікованими жінками
Ключові слова:
діти; народжені ВІЛ-інфікованими жінками; CD3 -Т-лімфоцити; CD4 -Т-лімфоцитиАнотація
Визначена кількість CD3+- і CD4+-Т-лімфоцитів у дітей раннього віку, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, як із підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції, так і неінфікованих ВІЛ. Виявлено, що відсутність імуносупресії не впливає на ймовірність швидкого прогресування ВІЛ-інфекції в дітей раннього віку й не може повною мірою служити прогностичним критерієм розвитку СНІД-індикаторних станів. Порушення клітинної ланки імунітету в дітей раннього віку спостерігається не тільки при ВІЛ-інфекції, але й при інших інфекціях й на несприятливому преморбідному фоні.
Посилання
Zaporozhan VM, Ariaiev ML, Starets' OO. Poperedzhennia transmisii VIL vid materi do dytyny [Prevention of mother-to-child transmission of HIV]. Kiev: Akvi-K; 2003. 184 p. (in Ukrainian).
Rebrova OYu. Statisticheskiy analiz meditsinskikh dannykh [Statistical analysis of medical data]. Moscow: Media Sfera; 2002. 168 p. (in Russian).
Bunders M, Cortina-Borja M, Newell ML. European Collaborative Study: аge-related standards for total lymphocyte, CD4+ and CD8+ T cell counts in children born in Europe. Pediatr Infect Dis J. 2005;24:595-600.
Consultation for the development of protocols for HIV care for Ukraine and other Commonwealth Independent States countries. WHO HQ March. 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Н.В. Котова, О.О. Старець

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).