Стан показників гемодинаміки у молодих людей з проявами нейроциркуляторної дистонії в умовах дозованого фізичного навантаження
Ключові слова:
нейроциркуляторна дистонія; фізичне навантаження; адаптаціяАнотація
Отримані результати показали, що дослідження стану гемодинаміки в умовах дозованого фізичного навантаження є чутливим показником адаптаційного потенціалу в молодих осіб і адекватним діагностичним методом при нейроциркуляторній дистонії.
Посилання
Apanasenko GL, Popova LA. Meditsinskaya valeologiya [Medical valeology]. Kiev: Zdorov΄ia; 1998. 248 p. (in Russian).
Aronov DM, Lupanov VP. Funktsional'nye proby v kardiologii [Functional tests in cardiology]. Moscow: MEDpress-inform; 2002. 296 p. (in Russian).
Levina LI, Strekalov DL, Azydova GV, Vasilenko VS. Problemy zdorov'ya molodezhi, puti resheniya [Youth health problems, solutions]. Novye Sankt-Peterburskie vrachebnye vedomosti. 1998;4:12-5. (in Russian).
Meerson FZ, Khalfen ESh, Lyamina LP. Vliyanie stressornoy i fizicheskoy nagruzok na ritmicheskuyu deyatel'nost' serdtsa i sostoyanie adrenergicheskoy regulyatsii u bol'nykh neyrotsirkulyatornoy distoniey [Influence of stress and physical activity on the rhythmic activity of the heart and the state of adrenergic regulation in patients with neurocirculatory dystonia]. Kardiologiya. 1990;30(5):56-9. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 В.А. Левченко, В.П. Вакалюк, Ю.С. Ковтун
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).