Нові підходи до лікування деструктивного панкреатиту
Ключові слова:
деструктивний панкреатит; сорбціяАнотація
Вивчено клінічну ефективність застосування нових методів локальної пролонгованої інтраперитонеальної сорбції та тимчасового закриття операційної рани при деструктивному панкреатиті, в основі яких лежить місцеве підведення до підшлункової залози та розміщення між краями операційної рани розробленого контейнера, що містить сорбент з наведеними антибактеріальними та антиферментними властивостями. У результаті досліджень встановлено, що розроблені методи перитонео- та вульнеосорбції дають змогу активно елімінувати і знешкоджувати мікроорганізми та токсини, запобігати їх місцевій дії та генералізації.
Посилання
Zhebrovskiy VV. Rannie i pozdnie posleoperatsionnye oslozhneniya v khirurgii organov bryushnoy polosti [Early and late postoperative complications in abdominal surgery]. Simferopol: Izdatel'skiy tsentr KGMU; 2000. 688 p. (in Russian).
Krivoruchko IA, Fedorovich AA. Rol' oksida azota i perekisnogo okisleniya lipidov v patogeneze eksperimental'nogo ostrogo pankreatita [The role of nitric oxide and lipid peroxidation in the pathogenesis of experimental acute pancreatitis]. Klinichna khirurhiia. 2005;1:58-62. (in Russian).
Nesterenko YuA, Laptev VV, Mikhaylusov SV. Diagnostika i lechenie destruktivnogo pankreatita [Diagnostics and treatment of destructive pancreatitis]. Moscow: OOO Binom-Press; 2004. 304 p. (in Russian).
Mil'kov BO, Bilookyi VV, Pol'ovyi VP, Hres'ko MM. Otsinka tiazhkosti stanu khvoroho ta perebihu perytonitu [Assessment of the severity of the patient's condition and the course of peritonitis]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2002;6(1-2):34-6. (in Ukrainian).
Shalimov AA, Shalimov SA, Nichitaylo ME, Radzikhovskiy AP. Khirurgiya podzheludochnoy zhelezy [Pancreatic surgery]. Simferopol: Tavrida; 1997. 560 p. (in Russian).
Ince A, Eroglu A, Tarhan O, Bulbul M. Peritoneal fibrinolytic activity in peritonitis. Am J Surg. 2002;183(1):67-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 І.Ю. Полянський, В.В. Максим’юк, О.Г. Харабара, В.В. Андрієць, Л.М. Харук

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).