Патогенетичне обґрунтування корекції артеріальної гіпертензії препаратами антагоністів кальцієвих каналів у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень
Ключові слова:
хронічні обструктивні захворювання легень; антагоністи кальцієвих каналів; артеріальна гіпертензіяАнотація
У роботі представлено особливості стану окидантно-протиоксидантної системи, морфофункціональні властивості еритроцитів у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень із супутньою артеріальною гіпертензією та оцінку ефективності застосування амлоприлу впродовж 16-денного лікування.
Посилання
Martsevich SYu, Kutishenko NP. Antagonisty kal'tsiya prolongirovannogo deystviya v lechenii arterial'noy gipertonii [Long-acting calcium antagonists in the treatment of arterial hypertension]. Rossiyskiy meditsinskiy zhurnal. 2004;10(10):14-5. (in Russian).
Makolkin VI. Antagonisty kal'tsiya v lechenii arterial'noy gipertenzii [Calcium antagonists in the treatment of arterial hypertension]. Rossiyskiy meditsinskiy zhurnal. 2005;11(9):10-2. (in Russian).
Feshchenko YuI. Problemy khronicheskikh obstruktivnykh zabolevaniy legkikh [Problems of chronic obstructive pulmonary disease]. Ukrains'kyi pul'monolohichnyi zhurnal. 2004;1:5-10. (in Russian).
Matsuda F, Sugahara K, Sugita M. Comparative effect of amrinone, aminophylline and diltiazem on rat airway smooth muscle. Acta Anaesthesiol Scand. 2006;44(6):76.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 К.В. Рихліцька, Л.Д. Тодоріко

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).