Застосування електричного поля постійного струму в комплексному лікуванні гнійних холангітів у ранньому післяопераційному періоді
Ключові слова:
гнійний холангiт; жовчнокам′яна хвороба; внутрішньотканинний електрофорез; гальванізація; електричне поле постійного струмуАнотація
На основі експериментальних досліджень на собаках мікробіологічно обґрунтовано позитивну дію електричного поля постійного струму (ЕППС), вивчена закономірність змін фізико-хімічних параметрів жовчі (питомого електричного опору та рН), розроблено та впроваджено в практику нові методи лікування гнійного холангіту в ранньому післяопераційному періоді за поєднаного застосування лікарських засобів та ЕППС, дана порівняльна характеристика запропонованих і загальноприйнятих методів лікування.
Посилання
Nichitaylo ME, Grubnik VV, Koval'chuk AL. Minimal'no invazivnaya khirurgiya patologii zhelchnykh protokov [Minimally invasive surgery for bile duct pathology]. Kiev: Zdorov’ia; 2005. 424 p. (in Russian).
Csendes A, Burdiles P, Maluenda F. Simultaneous bacteriologic assessment of bile from gallbladder and common bile duct in control subjects and patients with gallstones and common duct stones. Arch Surg. 1996;131(4):389-94.
Hrebeniuk VI, Iftodii AH. Suchasni pidkhody do likuvannia hniinoho kholanhitu (ohliad literatury) [Modern approaches to the treatment of purulent cholangitis (literature review)]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 1998;2(4):199-204. (in Ukrainian).
Iftodii AH, Sydorchuk II, Hrebeniuk VI. Patent in Ukrainian № 97031215. Sposib modeliuvannia hostroho eksperymental'noho kholetsystytu [Method for modeling acute experimental cholecystitis]. Biuleten'. 1998;3. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 В.І. Гребенюк, А.Г. Іфтодій, О.В. Більцан

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).