Зміни вмісту аденінових нуклеотидів у печінці щурів за умов ураження токсинами блідої поганки
Ключові слова:
бліда поганка; печінка; аденінну-клеотиди; тіотріазолінАнотація
У дослідах на 42 білих нелінійних щурах-самцях показано, що отруєння токсинами блідої поганки призводить до значного зменшення концентрації макроергічних фосфатів у печінці. Лікування отруєних тварин тіотріазоліном позитивно впливає на стан всіх компонентів аденілатної системи.
Посилання
Boichuk BR. Otruiennia hrybamy [Mushroom poisoning]. Ternopil: Ukrmedknyha; 1997. 200 p. (in Ukrainian).
Sopel' OM. Vplyv tiotriazolinu na zminy vmistu v krovi i nyrkakh oksydu azotu pry otruienni blidoiu pohankoiu [The effect of thiotriazoline on changes in the content of nitric oxide in the blood and kidneys in poisoning by pale toadstool]. Visnyk naukovykh doslidzhen'. 2004;2:25-6. (in Ukrainian).
Strayer L. Biokhimiya [Biochemistry]. V. 2. Moscow: Mir; 1985. 312 p. (in Russian).
Mazur IA, Voloshin NA, Chekman IS. Tiotriazolin: Farmakologicheskie aspekty i klinicheskoe primenenie [Thiotriazoline: Pharmacological aspects and clinical application]. Zaporozhye, Lviv: Nautilus; 2005. 146 p. (in Russian).
Cherniy VI, Kuznetsova IV, Tyumentseva SG. Ful'minantnaya nedostatochnost' pecheni kak proyavlenie otravleniy gepatotoksicheskimi gribami (obzor literatury i sobstvennye dannye) [Fulminant liver failure as a manifestation of poisoning with hepatotoxic fungi (literature review and own data)]. Bil', zneboliuvannia, intensyvna terapiia. 2003;3:61-9. (in Russian).
Chekman IS. Klinichna farmakolohiia hepatoprotektoriv [Clinical pharmacology of hepatoprotectors]. Likars'ka sprava. 2001;1:15-9. (in Ukrainian).
Atkinson DE. The energy charge of the adenilate pool as a regulatory parameters. Biochemistry. 1968;8:4030-4.
Veech RL, Rajiman L, Krebs HA. Microenvironments and metabolic compartmentation. NY: Acad Press; 1978. p. 17-60.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Б.А. Локай

Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).