Хвороба Хенда-Шюллера-Крисчена у практиці ендокринолога
Ключові слова:
гістіоцитоз із клітин Лангер-Ганса; нецукровий діабетАнотація
У статті наводиться клінічний опис пацієнта 24 років, який страждає з 7 років гістіоцитозом Х (гістіоцитозом з клітин Лангерганса), підтвердженого гістологічним дослідженням пунк-тата грудного хребця та рентгенографією кісток скелета, та нецукровим сечовиснаженням. У хворого на момент обстеження має місце описане рентгенологічно переважне ураження грудного відділу хребта та зберігається нецукровий діабет.
Посилання
Gol'dshteyn VD, Borisova NK. Gistiotsitoz Kh (gistiotsitarnyy granulematoz) [Histiocytosis X (histiocytic granulomatosis)]. Moscow: Meditsina; 1990. p. 511-26. (in Russian).
Kirilyuk ML, Aksenov VV, Bedran' RV. Posttravmaticheskiy nesakharnyy diabet [Post-traumatic diabetes insipidus]. 2005;4(15):37-8. (in Russian).
Lazyuk II, Borisevich GA, Sergeeva AA, Ratner TP. K voprosu diagnostiki gistiotsitoza iz kletok Langergansa [On the diagnosis of histiocytosis from Langerhans cells]. Novosti luchevoy diagnostiki. 1998;4:13-5. (in Russian).
Donadieu J, Rolon MA, Pion I. Incidence of growth hormone deficiency in pediatric-onset Langerhans cell histiosytosis: Efficacy and safety of growth hormone treatment. J Clin Endocrinol and Metab. 2004;89(2):604-9.
Agha A, Rogers B, Mylotte D. Neuroendocrine dysfunction in the acute phase of traumatic brain injury. J Clin Endocrinol. 2004;60(5):584-91.
Levin N. Manual of endocrinology and metabolism. Boston, New York, Toronto, London: Little Brown and Co; 1994. 639 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 М.Л. Кирилюк, Ю.А. Слинько, Ю.П. Кирилюк
![Ліцензії Creative Commons](http://i.creativecommons.org/l/by/3.0/88x31.png)
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).