ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ У ПАЦІЄНТОК У ПРЕМЕНОПАУЗІ І МЕНОПАУЗІ ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.2.78.2016.64Анотація
Метою дослідження стало вивчення добового профілю артеріального тиску в жінок у пременопаузі та менопаузі, а також зіставлення рівнів артеріального тиску і частоти виявлення артеріальної гіпертензії за даними добового моніторування та офісним вимірюванням артеріального тиску. Основні показники добового моніторування артеріального тиску оцінювали залежно від менструального статусу в 50 жінок віком 40-59 років. Обстежені жінки були розподілені за декадами на дві вікові групи, залежно від менструального статусу були виділені три підгрупи – менструюючі, у пременопаузі і менопаузі. Проведене дослідження показало, що основні показники добового моніторування артеріального тиску достовірно вищі в жінок 50-59 років, що відповідало більшому представництву в цій групі жінок у період менопаузи. Частота виявлення артеріальної гіпертензії також вища в жінок у постменопаузі незалежно від вікового діапазону.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 К.О. Волошинська, Т.О. Ілащук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).