Діагностика аритмій при скринінгових обстеженнях школярів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.1.69.2014.18Ключові слова:
діти шкільного віку, ЕКГ, аритміяАнотація
Обстежено 420 дітей шкільного віку. Дітям проводилось скринінгове визначення показників артеріального тиску та серцевого ритму за допомогою автоматичних тонометрів із датчиком аритмій. Отримані результати уточнювалися за допомогою запису ЕКГ на портативному кардіографі. Найбільш розповсюдженими порушеннями ритму в школярів є дихальна аритмія та блокада ніжок пучка Гіса.
Посилання
Vorontsov I.M., Egorov D.F., Adrianov A.V. Clinical and instrumental assessment of bradyarrhythmias in children. Vestnik aritmologii. 2008; 15: 441 (in Russian).
Zhdanova L.I., Kozhevnikova G.M., Kotlukova N.P. The value of intrauterine viral infections in the pathology of the cardiovascular system in newborns and young children. Vestnik aritmologii. 2010; 18: 83-84 (in Russian).
Kushakovskiy M.S. Heart arrhythmias. Sankt-Peterburg: IKF "Foliant"; 2009 (in Russian).
Makarov L.M. Holter ECG in children. Moscow: Meditsina; 2007 (in Russian).
Shkol'nikova M.A. Life-threatening arrhythmias in children. Moscow: Meditsina; 2004 (in Russian).
Heusch A., Kohl U., Rammos S. Complete AV-block in two children with immunohistological proven myocarditis. Eur. J. Pediatr. 2006; 155: 633-636.
Shah S.S., Hellenbrand W.E., Gallagher P.G. Atrial Flutter complicating neonatal coxsackie B2 myocarditis. Pediatr. Cardiol. 2008; 19: 185-186.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 D. Yu. Nechytailo
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).