Дослідження кореляційних зв’язків клінічно-анамнестичних та лабораторних показників у жінок раннього репродуктивного віку з набряковою формою передменструального синдрому
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.1.69.2014.20Ключові слова:
передменструальний синдром, анамнез, клініка, гормониАнотація
Проведено дослідження взаємозв’язку анамнестичних та клінічних особливостей набрякової форми передменструального синдрому (ПМС) з показниками гормонального гомеостазу в 130 жінок раннього репродуктивного віку. Прослідковано кореляційні зв'язки між анамнестичними даними, пов’язаними з розумовою та емоційною напруженістю, симптомами, що супроводжують набряк тканин, та показниками прогестерону, пролактину та
кортизолу в жінок із набряковою формою ПМС.
Посилання
Prilepskaya V.N., Mezhevitinova E. Premenstrual syndrome. Ginekologicheskaya endokrinologiya. 2007; 7: 210-214 (in Russian).
Rebrova O.Yu. Statistical analysis of medical data. Application software package Statistica. Moscow: Media Sfera; 2006 (in Russian).
Smetnik V.P., Tumilovich L.G. Non-immediate gynecology. Moscow: MIA; 2006 (in Russian).
Tatarchuk T.F., Sol'skiy Ya.P. Endocrine gynecology. Kyiv: Zapovit; 2003 (in Russian).
Feemam E.W., Halbreich U., Grubb G.S. An overview of four studies of a continuous oral contraceptive (levonorgestrel 90 mcg/ethinyl estradiol 20 mcg) on premenstrual dysphoric disorder and premenstrual syndrome. Contraception. 2012; 85: 37-45.
Qurishi R., Sonneborn C., Jong-Arts M.de., Jong C.de. Premenstrual syndrome and self-medication with opioids. J. Addict. Med. 2013; 7: 79-82.
Sylven S.M., Ekselius L., Sundstrum-Poromaa I., Skalkidou A. Premenstrual syndrome and dysphoric disorder as risk factors for postpartum depression. Acta Obstet Gynecol. Scand. 2013; 92: 78-84.
Ventskivs'ka I., Sevchuk A. Role of magnesium in the pathogenesis of premenstrual disorders. Lik. Sprava. 2005; 8: 62-65.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 V. V. Palapa
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).