Сучасні можливості клінічної лабораторної діагностики
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.1.69.2014.46Ключові слова:
лікарський моніторинг, діагностичні тести, вища медична освіта, медичний лаборант, бакалаврАнотація
У статті висвітлено сучасні можливості клінічної лабораторної діагностики, розвиток нових розділів лабораторної медицини протеоміки та геноміки, виявлення маркерів пухлин, високочутливих молекулярно-генетичних методик та важливість вивчення можливостей клінічної лабораторної діагностики на старших курсах медичних університетів майбутніх лікарів різних спеціальностей.
Посилання
Kamyshnikov S. Methods of clinical studies. Moscow: MEDpress-inform; 2011 (in Russian).
Lapovets' L.Ie., Lutsyk B.D., Porokhnavets' L.Ie. Clinical biochemistry. L'viv; 2008 (in Ukrainian).
Boikiv D.P., Bondarchuk T.I., Ivankiv O.L., Skliarov O.La. Biochemical parameters in normal and pathological conditions. Kyiv: Medytsyna; 2007 (in Ukrainian).
Horiachkovs'kyi O.M. Clinical Biochemistry in laboratory diagnostics. Odesa: Ekolohiia; 2005 (in Ukrainian).
Kovalenko V.M. The current state of people's health and direction of its improvement in Ukraine. Kyiv; 2005 (in Ukrainian).
Danilova L.A. Reference Laboratory Methods. Sankt-Peterburg: Piter; 2003 (in Ukrainian).
Kropyvnyts'kyi A.V. Pislyahenomna era. Proteomics: new horizons in pharmacology. Den'. 2004; 57: 20-28 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 I. A. Plesh, А. I. Кshanovska, O. Y. Khomko, L. D. Boreiko, O. V. Makarova
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).