Методичні підходи викладання хімії на підготовчому відділенні для громадян України у Буковинському державному медичному університеті
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.1.69.2014.53Ключові слова:
слухачі підготовчого відділення, тип мислення, викладання хімії, методичні підходиАнотація
У статті розглянуто методичні підходи при викладанні курсу хімії за умов обмеженої кількості годин слухачам із різними навчальними можливостями, що навчаються на підготовчому відділенні для громадян України Буковинського державного медичного університету. За результатами діагностики рівня сформованості розумових дій виділено три групи підлітків – з творчим, конструктивним та репродуктивним типом мислення. Пропонується на заняттях, що охоплюють ґрунтовні, базові теми, використовувати пояснювально-ілюстративне навчання з елементами проблемності, а в групах слухачів із творчим-конструктивним типом мислення в розділах, що є логічним завершенням базових тем, застосовувати метод випереджаючих знань. Систематизацію і структуризацію навчального матеріалу здійснювати шляхом використання графологічних схем та таблиць. Рекомендується опрацювання навичок здійснювати в усіх групах слухачів, незалежно від рівня знань, при цьому, у групах з творчим-конструктивним типом мислення ще й додатково вирішувати завдання, що є змодельованими реальними ситуаціями та задачі підвищеної складності. Позааудиторну самостійну роботу організовувати з урахуванням різних навчальних можливостей підлітків шляхом розробки диференційованих за рівнем складності завдань.
Посилання
Zadorozhnyi K.M. Active methods of teaching chemistry. Kharkiv: Osnova; 2008 (in Ukrainian).
Bashmakov A.I., Kruglov Yu.G. “ed”. Creative Pedagogy: methodology, theory, practice. Moscow: Al'fa; 2002 (in Russian).
Buryns'ka N.M., Velychko L.P. Teaching chemistry in grades 10-11 secondary schools. Kyiv: Perun; 2002 (in Ukrainian).
Herlun N. Problem-based learning as a form of cognitive creative abilities of students. Dyrektor shkoly. 2006; 1: 27-28 (in Ukrainian).
Hryn'ova M.V., Vovk K.Iu. Organization of educational activity of adolescents with low achievement in the study of natural subjects. Poltava; 2001 (in Ukrainian).
Zamurii H.V. Problem-based learning as a means of cognitive and creative abilities of students. Khimiia. Osnova. 2008; 10: 2-4 (in Ukrainian).
Rudenko T.M. Means enhance students' independent work. Osvita. Tekhnikumy. Koledzhi. 2006; 2: 30 (in Ukrainian).
Tsiupryk A.Ia. Organization of independent work of students of technical college education in the public disciplines. Thesis. Dis. on competition sci. Art. candidate. ped. Science. Kyiv; 2005 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 O. O. Perepelytsia
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).