DOI: https://doi.org/10.24061/98595

Характер і динаміка гуморальних імунних порушень за перебігу гострої кишкової непрохідності внаслідок защемлення гриж

V. P. Poliovyi, R. I. Sydorchuk, S. I. Raileanu, O. O. Karliychuk

Анотація


Проведено вивчення імунологічної реактивності в 120 хворих на защемлені грижі залежно від наявності (I група пацієнтів) або відсутності ознак гострої кишкової непрохідності (II група пацієнтів). Виявлено, що зміни з боку гуморальної ланки імунітету характеризуються зниженням кількості імуноглобулінів класів G та А на третю добу післяопераційного періоду, що пов’язано не тільки з кількісним і функціональним дефіцитом В-клітин, але й з недостатньою активністю цитокінів, які виділяються Т-клітинами. Отримані дані дозволяють дійти висновку про те, що за ускладненого перебігу гострою кишковою непрохідністю защемлених гриж відбуваються значні порушення в системі імунологічної реактивності організму, які проявляються зниженням показників як клітинної, так і гуморальної ланки імунітету та підвищенням активності системи неспецифічної імунологічної реактивності організму. Дані зміни більш глибокі та стійкі, ніж у пацієнтів з неускладненим перебігом защемлених гриж. Імуносупресія найбільш виражена на 1-шу та 3-тю добу післяопераційного періоду і в міру клінічного одужання хворих, за позитивного перебігу захворювання, досліджувані показники поступово нормалізуються і, навіть до 7-ї доби післяопераційного періоду контрольних величин не досягають.


Ключові слова


защемлена грижа; гуморальний імунітет; кишкова непрохідність

Повний текст:

PDF

Посилання


Pol'ovyi V.P., Sydorchuk R.I., Vlasov V.V. Abdominal hernias. Chernivtsi: Meduniversytet; 2015 (in Ukrainian).

Markogiannakis H., Messaris E., Dardamanis D. Acute mechanical bowel obstruction: Clinical presentation, etiology, management and outcome. World J. Gastroenterol. 2007; 13: 32-437.

Simons M.P., Aufenacker T., Bay-Nielsen M. European Hernia Society guidelines on the treatment of inguinal hernia in adult patients. Hernia. 2009; 13: 43-403.

Shell D.H., Torre J.de la, Andrades P. Open Repair of Ventral Incisional Hernias. Surg. Clinics North America. 2008; 88: 61-83.

Helton W.S., Fisichella P.M., Berger R. Short-term Outcomes With Small Intestinal Submucosa for Ventral Abdominal Hernia. Arch. Surg. 2005; 140: 549-562.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2017 V. P. Poliovyi, R. I. Sydorchuk, S. I. Raileanu, O. O. Karliychuk

Технічний редактор журналу, к.мед.н. М. Степанченко, 2015-2019