ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ШЛУНКОВО-СТРАВОХІДНОМУ РЕФЛЮКСІ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.4.76.2015.211Анотація
У статті викладені результати дослідження функціонального стану ендотелію за умов поєднаного перебігу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Встановлено, що загострення хронічного обструктивного захворювання легень супроводжується активацією індуцибельної NO-синтази та істотною гіперпродукцією монооксиду нітрогену, що є передумовою розвитку шлунково-стравохідного рефлюксу.
Підсилення NO-залежної релаксації нижнього сфінктера стравоходу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, разом із встановленим підсиленням агрегаційних властивостей крові, активацією факторів коагуляційного гемостазу та гальмуванням фібринолізу, є важливими ланками потенціювання розвитку ендоскопічно позитивної ГЕРХ.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 І.В. Дудка
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).