Вплив тридцятиденної тампонади перфторорганічними сполуками на ультраструктуру сітківки кролика
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.3.71.2014.138Ключові слова:
ультраструктура, сітківка, перфторорганічні сполуки, «легкий» силіконАнотація
Експериментальне дослідження було проведено на 12 кроликах (24 ока). Всім тваринам була виконана задня закрита субтотальна вітректомія з наступною 30-денною тампонадою перфторорганічною сполукою (ПФОС) – праве око, «легким» силіконом або фізрозчином (ліве око). Електронно-мікроскопічне дослідження було проведено після завершення тампонади 7, 14 і 30 днів. Після 30-денної тампонади використаними сполуками структури сітківки відповідають однаковими змінами. Проте ці зміни реактивні, а не пошкоджувальні і мають оборотний характер. ПФОС можуть розглядатися як кандидати для короткочасної тампонади.
Посилання
1. Brett D, Robert B. Short-term intraocular tamponade with perfluorocarbon heavy liquid. Br. J. Ophthalmol. 2011;5:694-98.
2. Mackiewicz J, Maaijwee K, Luke C. Effect of gravity in long-term vitreous tamponade: in vivo investigation using perfluorocarbon liquids and semi-fluorinated alkanes. Graefes Arch. Clin. Exp. Ophthalmol. 2007;245:665-75.
3. Norman HJ. Requirements of bioethics of the Helsinki declaration about ethical regulation of medical researches. WHO Chronicle. 1985;39(3):3-9.
4. Stolba U, Krepler K, Velikay-Parel M, Binder S. The effect of specific ravity of perfluorocarbon liquid on the retina after experimental vitreous substitution. Graefes Arch. Clin. Exp. Ophthalmol. 2007;11:931-36.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 D. V. Zhmuryk, N. E. Dumbrova, N. I. Molchaniuk, M. V. Miliienko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).