Вплив реосорбілакту на механізми регуляції балансу іонів натрію у хворих на тяжкий сепсис
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.3.71.2014.141Ключові слова:
тяжкий сепсис, реосорбілакт, баланс іонів натріюАнотація
Досліджений вплив реосорбілакту на механізми регуляції балансу іонів натрію у хворих на тяжкий сепсис. Встановлено, що в основі порушення натрієвого балансу, як складової іоно-осмо-волюморегуляційної функцій нирок у хворих на тяжкий сепсис, є зниження фільтраційної фракції натрію в результаті ушкодження механізмів фільтрації.
Посилання
1. Gumenyuk NI, Kirkilevskiy SI. Infuzionnaya terapiya [Infusion therapy]. Kiev: Kniga plyus; 2004. 208 p. (in Russian).
2. Kozlov VK. Sepsis: etiologiya, immunopatogenez, kontseptsiya sovremennoy immunoterapii [Sepsis: etiology, immunopathogenesis, the concept of modern immunotherapy]. Kiev: Anna-T; 2007. 296 p. (in Russian).
3. Mal'tseva LA, UsenkoLV, Mosentsev NF. Sepsis: epidemiologiya, patogenez, diagnostika, intensivnaya terapiya [Sepsis: epidemiology, pathogenesis, diagnosis, intensive care]. Dnepropetrovsk: ART-PRESS; 2004. 160 p. (in Russian).
4. Cherniia VI, editors. Mistse suchasnykh bahatoatomnykh spyrtiv (reosorbilakt, sorbilakt, ksylat) v medytsyni krytychnykh staniv [The place of modern polyhydric alcohols (reosorbilact, sorbilact, xylate) in the medicine of critical states]. Kyiv; 2006. 40 p. (in Ukrainian).
5. Savel'eva VS, Gel'fanda BR, editors. Sepsis: klassifikatsiya, kliniko-diagnosticheskaya kontseptsiya i lechenie [Sepsis: classification, clinical and diagnostic concept and treatment]. Moskow: OOO «Med. inform. agenstvo»; 2010. 352 p. (in Russian).
6. Eryukhina IA, Gel'fanda BR, Shlyapnikova SA, editors. Khirurgicheskie infektsii [Surgical infections]. SPb.: Piter; 2003. 864 p. (in Russian).
7. Green RS, Led PJ, McIntyre L. Pentastarch resustitation in severe sepsis and septic shock. CJEM. 2010;12(1):58-61.
8. Reinhart K. Diagnose and Therapie der Sepsis. Anaesthesist. 2006;55(1):43-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 V. M. Konovchuk, A. V. Andrushchak, S. O. Akentiev
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).