Динаміка гематогенного поширення мікрофлори кишечнику при експериментальному гострому деструктивному панкреатиті
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.3.71.2014.151Ключові слова:
мікрофлора, гострий деструктивний панкреатит, гематогенний шляхАнотація
У статті наведені результати мікробіологічного дослідження гематогенного поширення мікрофлори кишечнику в динаміці розвитку експериментального гострого деструктивного панкреатиту та визначено видовий склад і популяційні рівні контамінантів. На основі даних експерементального дослідження встановлено контамінацію портальної крові протягом 24-48 год умовно-патогенними ентеробактеріями та стафілококами у високому, а системної крові – у низькому популяційному рівнях.
Посилання
1. Verveha BM. Suchasnyi pohliad na etiopatohenetychne likuvannia hostroho biliarnoho pankreatytu [A modern look at the etiopathogenetic treatment of acute biliary pancreatitis]. Aktual. probl. suchas. med. 2013;13(4):7-12. (in Ukrainian).
2. Mortyniuk OV. Deiaki pytannia intensyvnoi terapii pry hostromu pankreatyti ta suchasna antybakterial'na terapiia [Some issues of intensive care in acute pancreatitis and modern antibiotic therapy]. Med. neotlozhnykh sostoyaniy. 2011;4:11-8. (in Ukrainian).
3. Rotar DV. Bakterial'na translokatsiia ta dysbakterioz kyshechnyku pry hostromu pankreatyti [Bacterial translocation and intestinal dysbiosis in acute pancreatitis] [dissertation]. Chernivtsi: BDMU; 2009. 244 p. (in Ukrainian).
4. Sydorchuk LI. Autokhtonna oblihatna, fakul'tatyvna anaerobna ta aerobna mikrobiota porozhnyny dystal'noho viddilu tonkoi kyshky splenektomirovanykh bilykh schuriv [Autochthonal obligate, optional anaerobic and aerobic microbiote of the cavity of the distal small intestine of splenectomized white rats]. Klin. i eksperym. patol. 2011;Х(2):91-5. (in Ukrainian).
5. Brenner DJ, Krieg NR, Garrity MG. Bergey's Manual of Systematic Bacteriology. A. Waverly Comp. 2012. 1106 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 D. V. Rotar
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).