Ендотеліальна дисфункція і печінковий кровотік при алкогольній хворобі печінки
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.2.74.2015.106Ключові слова:
алкогольна хвороба печінки, ендотеліальна дисфункція, портальна гіпертензіяАнотація
У даній роботі проведено вивчення стану печінкового кровотоку у хворих на алкогольну хворобу печінки, залежно від ступеня ендотеліальної дисфункції. Аналіз отриманих результатів свідчить про те, що дисбаланс ендотелій-залежних вазоактивних субстанцій у даної категорії осіб є важливою ланкою потенціювання порушень печінкової гемодинаміки та формування підвищеного тиску в системі ворітної вени.
Посилання
Babak OYa. Alkogol'naya bolezn' pecheni: nauchnye dostizheniya i klinicheskie perspektivy [Alcoholic liver disease: scientific achievements and clinical prospects]. Suchas. gastroenterol. 2013;6:4-9. (in Russian).
Medvyedyev VYe, Kalymon OI. Ul'trazvukova dopplerohrafiya v diahnostytsi syndromu portal'noyi hipertenziyi u khvorykh z tsyrozom pechinky [Ultrasound dopplerography in the diagnosis of portal hypertension syndrome in patients with cirrhosis of the liver]. Prom. diahnost., prom. terapiya. 2006;3:15-21. (in Ukrainian).
Pashchenko IV, Kulikov V, Vize-Khripunova M. Vozmozhnosti dinamicheskogo kontrolya za urovnem portal'nogo davleniya metodom ul'trazvukovoy dopplerosonografii pri khronicheskikh gepatitakh [Possibilities of dynamic monitoring of the level of portal pressure by ultrasound doppler sonography in chronic hepatitis]. Klin. med. 2014;84(1):38-41. (in Russian).
Rajeshwar P, Balasubramaniyan V, Jalan R. The puzzle of endothelial nitric oxide synthase dysfunction in portal hypertension. Hepatology. 2013;46(3):943-46.
Rodrigues-Vilarrupa А, Fernandez M, Bosh J. Current concepts on the pathophysiology of portal hypertension. Annals of Hepatology. 2012;6(1):28-36.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 N. O. Slyvka, I. A. Plesh, V. A. Haidukov, L. P. Poliuhovych
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).