Морфологічні зміни плацент у вагітних із терміном гестації більше 40 тижнів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.184Ключові слова:
плацента, вагітність, мікроциркуляціяАнотація
У статті наведені дані морфологічного дослідження плацент у вагітних із терміном гестації більше 40 тижнів. Обстежено 30 плацент від даної групи вагітних , в яких виявлено послідовні зміни мікроциркуляції та порушення. Внаслідок порушень мікроциркуляції в плаценті виникають спочатку морфологічні і функційні компенсаторні зміни, що проявляються додатковим ростом термінальних ворсин та дрібних капілярів. Подальші зміни характеризуються розвитком субкомпенсованих та декомпенсованих змін, для яких характерно розширення капілярів термінальних ворсин та збільшення периваскулярного набряку. Прогресування порушень призводить до формування безсудинних зон, наявності інфарктів.
Посилання
Hryschenko VI, Scherbyna MO, Mertsalova OV. Actual problems of modern perinatology. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2010;15(2-3):3-7. (in Ukrainian).
Stepankovskaya GK, Bandyk VF, Zhegulovich VG. Fetal hypoxia (pathogenesis, diagnosis, treatment). Perynatolohiia ta pediatriia. 2012;2:15-8. (in Russian).
Shun'ko IeIe, Konchakovs'ka TV. Current views on hypoxic-ischemic central nervous system of newborns. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2011;4:81-6. (in Ukrainian).
Mc.Cormik GV. The health developmental status of verismol-birth-weigh children school age. JAMA. 2013;267:2204-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 A. O. Bivolariu, I. V. Kalynovska
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).