Сучасні аспекти антенатального догляду при багатоплідній вагітності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.201Ключові слова:
багатоплідна вагітність, монохоріальна, дихоріальна двійня, ультразвукова діагностикаАнотація
Проведений ретельний аналіз перебігу вагітності, пологів та перинатальних наслідків у 182 вагітних із дихоріальною і 86 пацієнток із монохоріальною двійнею та 40 жінок з одноплідною вагітністю. Доведено, що багатоплідна вагітність, як монохоріальна (МХ), так і дихоріальна (ДХ), є чинником високого ризику перинатальних ускладнень. Загроза переривання вагітності відмічена в 59,3 % жінок із монохоріальною та в 62 % жінок із дихоріальною двійнею. Прееклампсія ускладнила перебіг вагітності у 30,2 % і 23,6 % пацієнток відповідно з монохоріальним і дихоріальним типом плацентації. Частим ускладненням. як монохоріальної, так і дихоріальної вагітності була анемія, виявлена більш ніж у половини спостережень. Встановлена залежність частоти виявлених патологічних змін під час вагітності двійнею від хоріальності. Ретельне спостереження за пацієнтками з багатоплідністю в антенатальному періоді, профілактика найбільш частих ускладнень, ультразвуковий моніторинг із ранніх термінів вагітності дозволяють диференційовано підходити до ведення вагітності і пологів, сприяючи зниженню перинатальної захворюваності і смертності.
Посилання
Vdovychenko IuP, Hoida H, Yuz'ko OM, editors. Multiple pregnancy. Kyiv; 2011. 360 p. (in Ukrainian).
Aylamazyan EK, Kulakov VI, Radzinskiy VE, Savel'eva GM. Obstetrics. Moskow: GEOTAR–Media; 2009. 763 p. (in Russian).
Lapach SN, Chubenko AV, Babich PN. Statistical methods in biomedical research using Exсel. Kiev: Morion; 2000. 320 p. (in Russian).
Nikitina IM, Kuz'omens'ka ML. Multiple pregnancy. Sumy: Universytets'ka knyha; 2014. 55 p. (in Ukrainian).
Nikitina IM, Sukhariev AB, Boichuk AV. Features of adaptation neonatal infants with twins. Zhurnal klinichnykh ta eksperymental'nykh medychnykh doslidzhen'. 2016;264-71. (in Ukrainian).
Boichuk AV, Nikitina IM, Boiko VI, Behosh BM. Ultrasonic state criteria in the diagnosis of cervical threat of premature birth in multiple pregnancies. Aktual'ni pytannia pediatrii, akusherstva ta hinekolohii. 2015;1:99-103. (in Ukrainian).
Yuldashev OE. Features of conducting multiple pregnancy, evaluation of childbirth and perinatal outcomes [dissertation]. Dushanbe; 2007. 132 p. (in Russian).
Victoria A, Mora G, Arias F. Perinatal outcome, placental pathology and severity of discordance in monochorionic and dichorionic twins. Obstet. Gynecol. 2001;97(2):310-15.
Schwarzle P, Ville Y, Moscosco G. Diagnosis of twin reversed arterial perfusion sequence in the first trimester by transvaginal color Doppler ultrasound. Ultrasound Obstet. Gynecol. 1999;13(2):143-46.
Blickstein I, Keith LG. Multiple Pregnancy. Epidemiology, Gestation & Perinatal outcome. 2005. 946 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I. N. Nikitina
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).