Корекція порушень гемореології крові, системи гемостазу та протеолізу у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднану з цукровим діабетом II типу
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.203Ключові слова:
пептична виразка, цукровий діабет, система гемостазу, протеоліз, квінаприлАнотація
У роботі вивчено показники систем гемостазу та протеолізу. Виявлено, що у хворих на пептичну виразку, поєднану з цукровим діабетом ІІ типу, спостерігається схильність до гіперкоагуляції. Реакція системи фібринолізу та протеолізу є неадекватною щодо ступеня активності коагуляційного гемостазу, що може бути свідченням зниження компенсаторних сил організму. Застосування на тлі антигелікобактерної терапії інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту квінаприлу є патогенетично обґрунтованим та допомагає усунути виявлені порушення.
Посилання
Vdovychenko VI, Bychkov MA, Ostrohliad AV. Defeat digestive tract in patients with diabetes mellitus type II. Simeina medytsyna. 2014;6:92-5. (in Ukrainian).
Pesotskaya LA, Luk'yanenko AA, Kul'kina EA. Features of the defeat of the digestive system in diabetes mellitus. Visnyk problem biolohii i medytsyny. 2013;2(1):149-52. (in Russian).
Tits N, Men'shikov VV, editors. Encyclopedia of clinical laboratory tests. Moskow: Labinform; 1997. 960 p. (in Russian).
Peng Yen-Ling, Leu Hsin-Bang, Luo Jiing-Chyuan. Diabetes Is an Independent Risk Factor for Peptic Ulcer Bleeding. J. of Gastroenterology and Hepatology. 2013;28:1295-299.
Papamichael Konstantinos X, Papaioannou Garyphallia, Karga Helen. Helicobacter pylori infection and endocrine disorders: Is there a link? World J. Gastroenterol. 2009;15:2701-707.
Tachecí I, Bures J. Peptic ulcer disease in patients with diabetes mellitus. Vnitr Lek. 2011;57:347-50.
Joyce Matie Kinoshita da Silva, Aparecida Villares, Maria do Socorro Monteiro. Validation of a rapid stool antigen test for diagnosis of Helicobacter pylori infection. Rev. Inst. Med. Trop. Sao. Paolo. 2010;52:125-28.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. Yu. Olinyk, M. K. Kovalchuk, H. M. Ratushnyak, Yu. V. Starostka, N. D. Slobodyan, V. S. Yakovenko, O. Yu. Yatsyshyn
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).