Структурна організація стовбура головного мозку у ембріонів людини 6-7 тижнів внутрішньоутробного розвитку
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.217Ключові слова:
ембріогенез, нервова трубка, морфометричні параметри, базальна пластинка, крилоподібна пластинкаАнотація
У роботі представлені результати дослідження морфометричних параметрів і структури стовбура головного мозку в ембріонів людини 6-7 тижнів внутрішньоутробного розвитку. На препаратах горизонтальних зрізів головного мозку визначені розміри стінки нервової трубки в ділянці стовбура головного мозку. Встановлені закономірності зміни структури та морфометричних параметрів стінки та клітин нервової трубки в ділянці стовбура головного мозку.
Посилання
Bayer ASh, Altman J. Atlas of Human Central Nervous System Development. CRC Press; 2007. 2160 p.
Williams J, Mai CT, Mulinare J. Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Updated Estimates of Neural Tube Defects Prevented by Mandatory Folic Acid Fortification — United States, 1995-2011. MMWR Morb Mortal Wkly Rep. 2015;64(1):1-5.
O'Rahilly RR, Muller F. Human Embryology & Teratology. Wiley-Liss; 2001. 520 p.
Pistorius LR. Imaging of the embryonic and fetal central nervous system. Facts Views Vis Obgyn. 2009;1(1):66-71.
Alsharif Karrar MH, Elamin AbY, Mohamed Deya Eldin A. Sonographic Evaluation of Normal Anatomy of Fetal Central Nervous System in Mid-Trimester. Forensic Medicine and Anatomy Research. 2015;3(1):32-8.
Shiraishi N, Katayama A, Nakashima T. Three-dimensional morphology of the human embryonic brain. Data Brief. 2015;4:116-18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 V. O. Tyholaz, V. S. Shkolnikov, Yu. Y. Huminskyi
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).