Клініко-анамнестичні особливості виявів ураження у пацієнтів з тяжкою черепно-мозковою травмою
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.219Ключові слова:
черепно-мозкова травма, кома, сопор, оглушення, дифузне ушкодження, неевакуйоване об’ємне ушкодження, евакуйоване об’ємне ушкодження, гіпоксія, травматичний субарахноїдальний крововиливАнотація
Проведено динамічне дослідження групи пацієнтів із тяжкою черепно-мозковою травмою, яких розподілили за різними ступенями наслідків: смерть, інвалідизація та одужання з оцінкою за шкалою ком Глазго та класифікацією Маршала. До чинників ризику, наявність яких у пацієнтів із тяжкою ЧМТ у подальшому може призвести до смерті, можна віднести - вік старше 40 років, відносно малий термін госпіталізації (у середньому 15 днів), середній бал ШКГ у межах восьми, стан коми-ІІІ чи коми-ІІ, відсутність рухів при надходженні чи будь-якої реакції на подразники, відсутність реакції обох зіниць на світло, наявність гіпоксії та евакуйованого об’ємного ушкодження.
Посилання
Konovalov AN, editors. Clinical guidelines for traumatic brain injury. Moskow: Antidor; 2001. 674 p. (in Russian).
Shevaha VM, Paienok AV, Netliukh AM, Zadorozhna BV. Neurosurgery. Lviv; 2009. 208 p. (in Ukrainian).
Shlapak IP, Burchyns'kyi VH, Pylypenko MM. Epidemiological studies of mortality from TBI in Ukraine. Ukrains'kyi neirokhirurhichnykh zhurnal. 2005;3:14-6. (in Ukrainian).
Marshall LF, Marshall SB, Klauber MR. A new classification of head injury based on computerized tomography. J. Neurosurg. 1991;75:14-20.
Maas AI, Marmarou A, Murray GD. Prognosis and clinical trial design in traumatic brain injury: the IMPACT study. J. Neurotrauma. 2007;24:232-38.
Styrke J, Stalnacke BM, Sojka P. Traumatic brain injuries in a well-defined population: epidemiological aspects and severity. J. Neurotrauma. 2007;24:1425-436.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 V. M. Shevaga, V. V. Biloshytskyi, B. V. Zadorozhna, A. V. Payenok, A. M. Netlyukh, O. Y. Kobyletskyi
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).