Напруга зсуву в гемодинаміці як концептуальна проблема медико - біологічного змісту
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XX.4.80.2016.224Ключові слова:
біоінертизація, напруга зсуву, гемодинамікаАнотація
У роботі наведена аргументація помилкового використання терміну напруги зсуву в поясненні фізіологічних механізмів функцій ендотелію судин.
Посилання
Katyukhin LN. To the explanation of the mechanism of influence of shear stress on viscous blood parameters in small diameter vessels. Scientific J. "Science Rise". 2014;5(5/4):24-9. (in Russian).
Kol'man Ya, Rem KG. Visual Biochemistry. Moskow: Mir; 2000. 469 p. (in Russian).
Maksimenko AV, Turashov AD. Endothelial glycocalyx of the circulatory system. Bioorganicheskaya khimiya. 2014;40(2):131-41. (in Russian).
Medvedev AE. Two-phase model of blood flow. Rossiyskiy zhurnal biomekhaniki. 2013;17(4):22-6. (in Russian).
Kade AKh, Zanin SA, Gubareva EA. Physiological functions of vascular endothelium. Fundamental'nye issledovaniya. 2011;11-3:611-17. (in Russian).
Chentsova EV, Popova SS. Introduction to bioelectrochemistry. Saratov: Saratovskiy gosudarstvennyy tekhnicheskiy universitet; 2009. 84 p. (in Russian).
Shaplavs'kyi MV. Bio purging as a biological function. Chernivtsi: Prut; 1996. 184 p. (in Ukrainian).
Moyers-Gonzalez M, Owens RG, Fang J. A non-homogeneous constitutive model for human blood. Part. 1. Model derivation and steady flow. J. of Fluid Mechanics. 2008;617:327-53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 M. V. Shaplavsky
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).