Частота та структура непсихотичних психічних розладів у студентів залежно від статі, курсу, форми навчання та спеціалізації
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXIII.3.91.2019.69Ключові слова:
непсихотичні психічні розлади, невротичні розлади, афективні розлади, депресія, тривога, студентиАнотація
У статті проаналізовано частоту та структуру непсихотичних психічних розладів (НПР) у студентів різних спеціальностей вищих навчальних закладів залежно від статі, курсу, форми навчання та спеціалізації.
Мета дослідження — визначити частоту та структуру непсихотичних психічних розладів у студентів.
Матеріал і методи. Аналізували результати обстеження 1235 студентів. Застосовані методи: клінічний, клініко-психопатологічний, клініко-епідеміологічний, клініко-анамнестичний, експериментально-психологічний та
статистичний методи.
Результати. Встановлено, що найбільшу схильність до розвитку НПР мали студенти спеціальностей «Педіатрія» та «Медична психологія» – 48,48%, а найменшу — у студентів філософсько-теологічного факультету - 9,68%.
Висновки. Встановлено, що у студентів найчастіше діагностували невротичні, пов’язані зі стресом, та соматоформні розлади. Найбільш схильними до розвитку непсихотичних психічних розладів виявились студенти 1-х та 5-х курсів навчання.
Посилання
Ryabtseva VM. Otnoshenie k bolezni i strategii sovladaniya pri nepsikhoticheskikh rasstroystvakh yunosheskogo vozrasta [Attitudes toward illness and coping strategies when non-psychotic disorders of adolescence]. Psikhiatriya. 2016;71:79-80. (in Russian).
Bihun NI. Psykholohichni umovy osobystisnoho rozvytku pidlitkiv z depresyvnymy rozladamy [Psychological conditions of the personal development of adolescents with depressive disorders]. Kamyanets-Podilsky: PP Medobory-2006; 2011. 160 p. (in Ukrainian).
Reshetova TV, Gerasimova AV, Reshetov AV. Depressiya v obshchey vrachebnoy praktike: mediko-sotsial'nye osobennosti sovremennogo bol'nogo i kognitivnosberegayushchaya terapiya [Depression in General Medical practice: medical and social features of the modern patient and cognitive-saving therapy]. Psikhiatriya i psikhofarmakoterapiya im. PB Gannushkina. 2017;4:22-9. (in Russian).
Loginov IP, Solodkaya EV, Savin SZ. Sovremennye predstavleniya ob etnicheskikh osobennostyakh nepsikhoticheskikh depressivnykh rasstroystvakh v podrostkovom vozraste (transkul'tural'noe issledovanie) [Modern ideas about ethnic characteristics of non-psychotic depressive disorders in adolescence (transcultural study)]. Mezhdunarodnyy nauchno-issledovatel'skiy zhurnal. 2017;4-3:162-5. (in Russian).
Malkina-Pykh IG. Psikhosomatika [Psychosomatics]. Moscow: Eksmo; 2008. 1024 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 O. S. Yurtseniuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).