Атиповий варіант перебігу порушення функції лицевого нерва при пухлині лобової частки у хворої на цукровий діабет
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XXIII.3.91.2019.74Ключові слова:
ураження лицевого нерва, цукровий діабет, менінгеомаАнотація
Описано клінічний випадок атипового варіанта перебігу порушення функції лицевого нерва при пухлині лобової частки у хворої на цукровий діабет та наведено особливості його диференційної діагностики. Проведення хірургічного втручання (видалення менінгеоми) сприяло регресу неврологічної симптоматики у пацієнтки.
Посилання
Grishkyan D, Nerobeev AA. Diagnostika i lechenie litsevykh paralichey [Diagnosis and treatment of facial paralysis]. Vrach. 2000;12:32. (in Russian).
Takushima A, Hariik K, Asato H. Endoscopic dissection of recipient facial nerve for vascularized muscle transfer in the treatment of facial paralysis. Br J Plast Surg. 2003;56(2):110-3.
Grundfest-Broniatowski S, Broniatowski M, Davies CR, Jacobs GB, Tucker HM, Nosé Y. Fine control of reinnervated muscle. Dynamic rehabilitation of facial paralysis. ASAIO Trans. 1989;35(3):484-6.
Odinak MM, editors. Nevropatiya litsevogo nerva [Neuropathy of the facial nerve]. Chastnaya nevrologiya. Moscow: Meditsinskoe informatsionnoe agentstvo; 2009. 110-14 p. (in Russian).
Alperovich PM, Korneichuk AG, Konstantinovich TI. Paralich Bella (etiologiya, patogenez, klinika, techenie, iskhod) [Bell's palsy (etiology, pathogenesis, clinical picture, course, outcome)]. Zhurnal nevrologii i psikhiatrii im. S.S. Korsakova. 1978;78(6):837-45. (in Russian).
Karlov VA. Nevrologiya litsa [Neurology of the face]. Moscow: Meditsina; 1991. 288 p. (in Russian).
Shevaha VM, Paienok AV, Zadorozhna BV. Nevropatolohiia [Neuropathology]. Kiev: Medytsyna; 2009. 656 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 B. V. Zadorozhna, V. M. Shevaga, A. V. Payenok, O. S. Payenok
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).