Інтенсивна терапія синдрому поліорганної дисфункції у постраждалих в пізньому періоді травматичної хвороби
Ключові слова:
синдром поліорганної дисфункції; шок; інтенсивна терапіяАнотація
Синдром поліорганної дисфункції у постраждалих у пізньому періоді травматичної хвороби потребує індивідуального підходу до кожного конкретного випадку, протекцію всіх фізіологічних систем. Реалізація на практиці такого підходу скорочувала тривалість синдрому поліорганної дисфункції, запобігала розвитку ускладень, знижувала летальність.
Посилання
Khizhnyak AA, Volkova YuV. Zakrytaya abdominal'naya travma v klinike politravmy [Closed abdominal injury in a polytrauma clinic]. Neotlozhnaya meditsinskaya pomoshch'. Kharkov: Osnova; 2004. Vol. 7. 480 p. (in Russian).
Khyzhniak AA, Volkova YuV, Pavlenko OIu. Optymizatsiia taktyky likuvannia khvorykh iz zakrytoiu abdominal'noiu travmoiu [Optimization of tactics of treatment of patients with closed abdominal trauma]. Odes'kyi medychnyi zhurnal. 2004;4:83-6. (in Ukrainian).
Standen J, Bihari D. Immunonutrition: An update. Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care. 2000;3(2):149-57.
Stephan MJ, Jukka T. Splanchnic hemodynamics in critical illness. Curr Opin Crit Care. 2000;6:123-9.
Stocker R, Habertur C, Burgi U. Early enteral nutrition in the critically ill. Curr Opin Crit Care. 2000;3:145-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Є. Крутько
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).