Оптимізація діагностики та лікування хронічних синуїтів у дітей
Ключові слова:
хронічний синуїт; діти; маркери ризикуАнотація
Результатами дослідження 693 дітей віком від 3 до 15 років встановлено 23 чинники ризику та 29 прогностичних чинників розвитку хронічних синуїтів різної інформативності. Вивчення ефективності безпункційного консервативного лікування дітей, хворих на гнійний синуїт, дозволило константувати, що несвоєчасна госпіталізація, неадекватність попереднього лікування, запізніле звернення за спеціалізованою медичною допомогою зменшують імовірність отримання ефекту лікування без проведення пункцій.
Посилання
Stenton G. Mediko-biologicheskaya statistika [Biomedical statistics]. Moscow: Praktika; 1999. 459 p. (in Russian).
Fletcher R, Fletcher S, Vagner E. Klinicheskaya epidemiologiya. Osnovy dokazatel'noy meditsiny [Clinical Epidemiology. Essential Medicine Basics]. Moscow: MediaSfera; 2004. 352 p. (in Russian).
Khalafyan AA. Statisticheskiy analiz dannykh [Statistical Data Analysis]. Moscow: “OOO Binom-Press”; 2007. 512 p. (in Russian).
Brook I. Acute and chronic bacterial sinusitis. Infect Dis Clin North Am. 2007;21(2):427-48.
Slavin RG, Spector SL, Bernstein IL. The diagnosis and management of sinusitis: A practice parameter update. J of Allergy and Clinical Immunology. 2005;116(6):13-47.
Sokol W. Epidemiology of sinusitis in the primary care setting: results from the 1999-2000 respiratory surveil-lance program. Am J of Medicine. 2001;111(9):19-24.
Tuncer U, Aydogan B, Soylu L. Chronic rhinosinusitis and adenoid hypertrophy in children. Am J Otolaryngol. 2004;25(1):5-10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Плаксивий, С. Левицька, І. Калуцький, О. Сапунков, К. Яковець
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).