Диференціація гемопоетичних стовбурових клітин фетальної печінки в умовах експерименту
Ключові слова:
гемопоетичні стовбурові клітини фетальної печінки; електронна мікроскопіяАнотація
В експерименті на лабораторних щурах досліджені зміни ультраструктури ендотеліальних клітин капілярів м’язової тканини, що відбуваються в після трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин фетальної печінки. Доведено, що за умов ішемії стовбурові клітини фетальної печінки стимулюють процеси ангіогенезу, а за умови уведення в інтактну м’язову тканину гемопоетичні стовбурові клітини диференціюються в тканинні макрофаги, загалом не порушуючи структури м’язової тканини.
Посилання
Vascular Society of Great Britain and Ireland. B J Surg. 2007;94(2):1-13.
Albers M, Romiti M, Brochado-Neto FC. Meta-analysis of popliteal-to-distal vein bypass grafts for critical ischemia. J Vasc Surg. 2006;43(3):498-503.
Laissy JP, Pernes JM. Imaging of the lower limb arteries: when, how and why? J Radiol. 2004;85:845-50.
Delp MD, Colleran PN, Wilkerson MK, McCurdy MR. Structural and functional remodeling of skeletal muscle microvasculature is induced by simulated microgravity. Am J Physiol Heart Circ Physiol. 2005;5(4):278-99.
Kukharchuk AL, Radchenko VV, Sirman VM. Stvolovye kletki: eksperiment, teoriya, klinika. Embrional'nye, mezenkhimal'nye, neyral'nye i gemopoeticheskie stvolovye kletki [Stem cells: experiment, theory, clinic. Embryonic, mesenchymal, neural and hematopoietic stem cells]. Chernivtsi: Zototi lytavry; 2004. 505 р. (in Russian).
Knyazeva TA. Pervichnyy mekhanizm povrezhdeniya kletok v ishemizirovannoy tkani [The primary mechanism of cell damage in ischemic tissue]. Vestnik Akademii meditsinskikh nauk SSSR. 1974;12:3-8. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Р. Салютін
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).